категорії: стаття

Добро. Зло

"Сій світло, і темрява розсіється сама собою" Е.Роттердамський

 

...Інтимні теми. Не кожен має право порпатись у душі, але чому ж... давайте!

         Добро... Хто вміє дарувати його, зараз, у ці «мега-легкі» часи? Можливо, його вже не існує... Ні! Не вірю! Є ще люди, для яких це слово щось означає, які цінують його! Є я. Я вірю в добро! Воно справжнє! Воно живе! Воно живе в мені разом зі словами моєї сестрички, яка не знає материнської ласки: "Я люблю тебе..." Разом з посмішкою бабусі, переведеної через дорогу, так, це ще можливо! Ще можливо робити подвиги: поступатися місцем, тим, хто цього дійсно потребує, підтримати, нехай навіть чужу людину, але якщо це їй допоможе... втриматись... Так! Сьогодні – це подвиги, ви не помітили? Можливо, це по-дитячому наївно, але мені байдуже!.. Коли твоїм батькам-наркоманам погрожують, що викрадуть дитину, якщо вони не дістануть маріхуанну чи героїн; коли тебе не беруть на побачення до тата, у в'язницю; коли ти живеш з мамою, але не можеш з нею поділитись першим коханням чи хорошою оцінкою, тому що вона випиває з черговим кавалером, а потім влаштовує вдома скандали; коли тебе виховує старенька хвора бабуся – і незважаючи на це, ти віриш в Бога, тоді розумієш, що здатність дарувати добро – це дар, подарований Ним!  Оптимістично, правда?

         Що ж тоді зло... Може, це діти, які пухнуть і помирають, не бачачи матері і сходу сонця, через голод в Африці, чи та малеча, яка існує в дитбудинку, не розуміючи, за що її дають поганим дядям на ґвалтування, чи ті старці, яких не питаючи, позбавили життя заради грошей чи квартири... хтозна, не мені вирішувати.

         Однак, я назавжди визначила для себе, що таке, зло, а що таке добро. І ніхто не переконає мене в протилежному. Люди егоїсти! Вони дають визначення і розставляють пріоритети так, щоб було вигідно їм!.. Вони грають ці ролі, нап'ялюють маски... Блазні! Ненавиджу брехню! Хто дав вам право, право знущатись?! Ні!.. Поки живуть ті, хто вірить у добро, доти й живе воно саме! Я не здамся! Я буду боротись за нього до смерті, тому що якщо немає добра – немає життя!